Informacje o produktach firmy PULSO oraz o sposobach ich konserwacji

Informacje o produktach i zasady użytkowania

Dziękujemy za zainteresowanie produktami naszej Firmy. Wierzchy naszego obuwia wykonujemy z wysokiej jakości skór naturalnych. Skóra, jak każdy materiał naturalny, może nie zachowywać identycznego koloru oraz struktury na całej powierzchni w trakcie użytkowania obuwia. Podszewki skórzane mogą odbarwiać w różnym stopniu w zależności od indywidualnych cech użytkownika. Decydując się na zakup obuwia z podszewkami skórzanymi należy brać pod uwagę, że może ono zabarwić rajstopy, skarpety lub stopy. Buty należy wkładać i zdejmować zawsze rozsznurowane. Aby uniknąć przetarcia zapiętków nie należy chodzić w butach niezasznurowanych. Obuwie wyjściowe z wierzchami ze skóry licowej, nawet prawidłowo konserwowane, może ulec przemoczeniu podczas użytkowania w warunkach deszczowej pogody. Obowiązkiem użytkownika jest prawidłowa konserwacja obuwia.

Sposób konserwacji

Przed konserwacją buty należy oczyścić we właściwy sposób (patrz tabela), a buty przemoczone po oczyszczeniu wysuszyć. Należy unikać przemoczenia obuwia, zwłaszcza skórzanego. Szczególnie szkodliwe dla obuwia skórzanego jest działanie soli używanej w zimie do posypywania chodników i dróg w połączeniu z wodą. Jeśli jednak obuwie zostanie przemoczone należy je oczyścić jak najszybciej po przemoczeniu. Następnie obuwie należy wysuszyć całkowicie w temperaturze pokojowej z dala od źródeł ciepła takich jak kaloryfery, piecyki, suszarki do włosów, które powodują pękanie skóry. Przed suszeniem należy wyciągnąć sznurowadła i wypchać buty papierem nadając im pierwotny kształt. Nie należy prać butów. Po oczyszczeniu i ew. wysuszeniu należy zastosować odpowiedni do rodzaju wierzchu sposób konserwacji (tabela). W dobrych warunkach atmosferycznych obuwie często noszone należy konserwować co kilkanaście dni, w złych warunkach (słota) – każdorazowo po przemoczeniu lub zabrudzeniu. Właściwie konserwowane obuwie będzie bardziej odporne na żrące działania soli i przemakanie, nie jest jednak możliwe uzyskanie pełnej odporności. W skrajnych przypadkach mogą pojawić się trudne do usunięcia zacieki lub przebarwienia, szczególnie przy skórach kolorowych i jasnych. Nie należy stosować past samo nabłyszczających.

WIERZCHY
(oznaczenia na opakowaniu)
SPOSÓB KONSERWACJI
Skóra licowaOczyścić wilgotną szmatką lub szczotką. Po wysuszeniu stosować pasty zgodne z kolorem wierzchu. Nie należy nakładać nowej warstwy pasty na starą – w takim wypadku wystarczy wyszczotkować obuwie. Przy skórach z efektem cieniowania stosować kremy bezbarwne, aby utrzymać ten efekt. W przypadku utraty tego efektu można go częściowo przywrócić stosując odpowiednie kremy barwne.
Nubuk, Welur, Skóra syntetyczna welurowaZabrudzenia usunąć specjalną szczotką. Stosować specjalne środki przeznaczone do tego rodzaju skór – koloryzujące dla ożywienia koloru, a w okresie jesienno-zimowym chroniące przed przemakaniem. Nie należy używać past i kremów.
Skóra syntetyczna licowaOczyścić wilgotną szmatką. Można stosować środki do skór syntetycznych.
Tkanina Czyścić miękką szczotką lub wilgotną szmatką